נאומה של הרב נועה סתת בהפגנת הקהילה הגאה

נושאים:
תגים:

קהילה יקרה ואהובה,

דרך ארוכה כבר עברנו. בעשרות השנים האחרונות, נאבקנו, התארגנו, חיינו, אהבנו, חלמנו, הבאנו וגידלנו ילדות וילדים אהובים ומופלאים.

היינו נחושות ואמיצים אל מול חברה הומופובית שביקשה להעלים אותנו ויצרנו שינוי, הבנה, והתגייסות ציבורית.

בעשרות השנים האלו ההומופוביה הצטמצמה לשולי החברה הישראלית. ושם היא מתבצרת. השיח ההומופובי גם הוא עדיין איתנו. הוא משנה צורה. הוא חמקמק ומתפתל.

ההומופובים הבינו שהומופוביה גלויה נושאת מחיר כבד בחברה הישראלית. לכן הם מנסים להסתיר אותה או לתרץ אותה.

רבנים מסיתים מנסים לגייס את התורה וההלכה כדי לקבל לגיטימציה להומופוביה שלהם. על כך נענה- הקריאה ההומופובית שלכם היא בחירה ציבורית ופוליטית- בידכם הכוח לקרוא קריאה אחרת. הבחירה שלכם לדבוק בהומופוביה משקפת אתכם ולא את היהדות.

השר בנט מנסה לומר שהוא אוהב אותנו, רק שאיננו מעוניין לתת לנו הכרה ושוויון על כך נענה- איננו מבקשים את אהבתך, אנו מבקשים שוויון מלא לנו ולמשפחותינו. לא פחות.

ועכשיו השרה שקד- עם טיעון מעגלי עוצר נשימה- השרה שקד ומפלגתה מבקשים להמשיך את האפליה נגדנו ובכך מסמנים אותנו כחריגים. ואת החריגות הזו- שהם עצמם מייצרים- הם מציגים כטיעון לאפליה. המהלך הזה הוא שקוף ובזוי. אנחנו לא נשתוק על הומופוביה. אנחנו תובעים שוויון מלא. לא פחות. ומי שיפעל נגד השוויון יצטרך לשאת במחיר הציבורי של ההומופוביה שלו.

השבוע הראנו את כוחינו כקהילה. אם השרים שקד וכץ מנסים לקנות זמן כדי להביא עמדה הומופובית נוספת לבית המשפט, נזכיר להם כולנו, שאנחנו נהיה כאן גם עוד חודשיים- עד שנגיע לשוויון מלא.

אנו בתנועה הרפורמית נמשיך בשותפות מלאה עם הקהילה הגאה, במאבקים ובמצעדים, בנצחונות ובמהמורות שבדרך.

המאבק שלנו עוד ארוך- הן בהשגת שוויוו מלא עבור הקהילה, והן ברתימת הכוח שלנו במאבקים רחבים לצדק ושוויון בחברה הישראלית.

הזורעים בדמעה ברינה יקצורו- המאבק הזה נושא פירות- ואנחנו, עם המשפחות היפות והמיוחדות שלנו, עם הילדים והילדות שכאן איתנו היום, והילדים שנמצאים בלב של כל מי שעוד נמצאים במסע הארוך להורות- עוד נזכה לראות את פירות השוויון המלא.


דילוג לתוכן