ניצחון משפטי לניצולת השואה שהתבקשה לעבור מקום בטיסה

נושאים:
תגים:

בדצמבר 15׳, בעת שעלתה על טיסת אל-על מניו ג׳רזי לתל אביב, חוותה רנה רבינוביץ׳, 82, ניצולת שואה ועו״ד בדימוס, מקרה מכעיס במיוחד של הדרת נשים.
רנה ישבה במושבה כאשר פנתה אליה הדיילת וביקשה ממנה לעבור למושב אחר, לאחר שנוסע חרדי סירב לשבת לידה אך ורק בגלל מינה.
רבינוביץ׳ מקיימת אורח חיים אורתודוקסי, ולמרות זאת, פרשנותו המבזה של הנוסע הכעיסה אותה כל כך עד שגם בגילה המבוגר היא נקטה יוזמה ותבעה את חברת התעופה אל-על, ביצוגה של עו״ד ריקי שפירא-רוזנברג, שאמרה בתגובה להישג: "זהו אינו דיון פרטני, זהו דיון עקרוני על אופי המרחב הציבורי הרצוי במדינת ישראל. משנת 2012 אנחנו מקבלות תלונות על הנושא הזה, ופנינו לאל-על בעבר לשם כתיבת תקנון מסודר. הם בחרו שלא להרים את הכפפה, ולכן נאלצנו להגיע אל בית המשפט, כדי שמקרים כאלו לא ישנו יותר".

בגזר הדין, כתבה השופטת דנה כהן-לקח: ״אסור בשום מצב לאיש צוות לפנות אל הנוסע שהבקשה להחלפת מקום התייחסה אליו ואשר לידו לא רוצים לשבת בגלל עצם מינו, ולבקשו לעבור למקום אחר במטוס, שכן הדבר עולה כדי הפרה של חוק הפליה במוצרים״

ראש המרכז, ענת הופמן, הגיבה לניצחון המשפטי : "ניצולת שואה בת 82 יצאה למאבק באל על כי רצתה למנוע השפלה ואפליה של נשים נוספות בטיסות, היא גיבורה ישראלית שבגיל מבוגר כשהיא נשענת על מקל החליטה שהיא לא מוכנה שעוד אישה תעבור את מה שהיא עברה. זהו פסק דין חשוב וזו תרומתה של האשה המבוגרת הזאת לישראל".

צפו בכתבה של חדשות ערוץ 2 העוסקת בתביעה:


דילוג לתוכן