המרכז התערב, ואתר ״עבודה עברית״ נסגר

נושאים:
תגים:

"אתר עבודה עברית אינו חוקי וייסגר תוך שבעה ימים", כך נקבע בדיון שהתקיים במרץ 18׳ בפני בית המשפט המחוזי בירושלים, בעקבות תביעה שהוגשה על ידי המרכז הרפורמי יחד עם מרכז מוסאוא.
הדיון התקיים בערעור שהוגש על פסק הדין שקבע שאתר "לוח עבודה עברית" הוא בלתי חוקי. עם מתן פסק הדין אמרה עורכת הדין אורלי ארז לחובסקי, מנהלת המחלקה המשפטית שלנו, שייצגה את התובעים: "אנו מברכות על כך שאחרי הליכים משפטיים ממושכים הפנימו בתנועת 'דרך חיים' שאתר שמאפשר רק לעסקים המעסיקים יהודים או לדורשי עבודה יהודים לפרסם את עצמם הוא בלתי חוקי. אנו נמשיך להיאבק בתופעות של גזענות בחברה הישראלית ולפעול למען מרחב שוויוני ומכבד".

"בשנת 2000 נחקק חוק איסור אפליה במוצרים ושירותים. ברגע שאתה מציע שירות ציבורי אין לך את הפריווילגיה להחליט למי אתה נותן שירות. אנחנו בתנועה הרפורמית נאבקים בגזענות למעלה מעשור, בדיוק כדי להגשים את הפסוק "חביב אדם שנברא בצלם", כל אדם, ואפליה היא תמיד פסולה, וגם מנוגדת לחוק, ויש מחיר לשלם עליה. אכן יש מקרים חריגים, שבהם בשל אופי המוצר או הארגון, ניתן ליצור אבחנה, ולבחון כל עניין לגופו, אבל האתר הזה הוא ממש לא מקרה שעונה לשום קריטריונים כאלו".


דילוג לתוכן